Návštěvy vinných sklípků

Nabízíme ochutnávky vína všech předních moravských producentů včetně archivních vín zrajících desítky let. Nejlepší sommeliéři prozradí, jak víno kombinovat s pokrmy pro dosažení maximálního efektu chuti. Návštěvu vinného sklepa můžete zvolit podle toho, zda dáváte přednost tradičním sklepům, ve kterých staří vinaři nabízejí nepřeberné množství vzorků vín v dřevěných sudech nebo uvítáte možnost seznámit se s nejnovější technologií výroby vína. Pro ty, kteří rádi ochutnají ta nejlepší vína jednotlivých výrobců z minulých let, zajistíme posezení v archivních sklepech.

Vinko02
Vinko03
Vinko04
Vinko05
Vinko06
Vinko07
Vinko08
DSC 5219
DSC 5225
DSC 5252
DSC 5274
DSC 5301

Mezi další služby patří poradenská činnost pro nákup i archivaci vína, dále možnost jeho uložení a příprava speciálních sérií pro slavnostní příležitosti i s výrobou etiket a dárkového balení.

Milovníci vína by si určitě neměli nechat ujít „burčákové období“. Není nic lepšího, než se napít teplého, bouřícího burčáku. Období od září do listopadu je příležitostí pro každého, kdo touží tuto chuť poznat a zároveň udělat něco pro své zdraví (burčák má pročišťovací účinky).

Při „koštování“ moravského vína je samozřejmostí také nabídka kulinářských specialit. Pro gurmány, ale i pro ty, kteří třeba jen touží ochutnat jídla charakteristická pro jižní Moravu, připravíme nefalšovanou domácí zabíjačku. Na své si ale přijdou i milovníci rybích pokrmů nebo zvěřiny.

TIP: Návštěva knížecích sklepů ve Wilfersdorfu

Je všeobecně známo, že unikátní Lednicko-valtický areál vytvořili Lichtenštejnové. Tento významný knížecí rod panující v Lichtenštejnsku vlastní, mimo jiné, také zámek a vinné sklepy v nedalekém rakouském městečku Wilfersdorf, ve vinařské oblasti Weinviertel. Vína z tohoto vinařství můžete ochutnat ve vinných sklípcích Královská sklepení nebo přímo v tamním vinařství. Velmi teplá, suchá léta a studené zimy dávají vínům tohoto regionu sílu a chuť a předurčují k výrobě klasických rakouských bílých vín – Grüner Veltliner, Riesling, Muskat Ottonel a také červených odrůd Zweigelt a Merlot. Typickou odrůdou je právě Veltlínské zelené se svým pepřovým nádechem, suché víno s kořenně ovocnou chutí a vysokou kvalitou, které může označit svůj původ Weinviertel DAC.

Wilfersdorf

Jihomoravská cestovní s.r.o. 

sídlo a provozovna:

17. listopadu 3122/21, 690 02 Břeclav

provozovna:

Na Kopci 581, 691 43  Hlohovec

tel.: +420 728 154 780 
e-mail: jihomoravska@jihomoravska.com

IČ:  26950693, DIČ: Neplátce

Pohodlné ubytování je zajištěno přímo nad vinnými sklípky. Pro ty, kteří vyhledávají klidnější prostředí nebo standarní a moderní komfort, zajistíme rodinné penziony či hotely s veškerým příslušenstvím.

Stravování je zabezpečeno podle přání klienta. Dovolujeme si nabídnout krajové speciality, které potěší žaludek každého labužníka. Během výletů a jiných akcí je stravování zabezpečeno přímo v přírodě, nebo na jiném místě. Zabezpečujeme veškerou dopravu a půjčování sportovních potřeb.

Speciální přání, která nejsou součástí této nabídky, s potěšením zabezpečíme bude-li to v našich možnostech.

Cenová nabídka se vždy odvíjí od konkrétního programu. Rozhodnete-li se využít naší nabídky, uvítáme objednávku s dostatečným časovým předstihem, abychom mohli váš pobyt co nejlépe připravit k vaší maximální spokojenosti.

Zkuste si sestavit vlastní program a zaslat na náš e-mail jihomoravska@jihomoravska.com, vaše požadavky a návrhy zodpovíme nejpozději do 3 dnů.